Schitul Rădeni - Păstrăveni - BISERICI.org este un proiect non-profit ce are ca scop crearea unui spatiu virtual de gazduire a informatiilor despre locașurile de cult din România.
BISERICI.org - Situl Bisericilor din România

© 2005-2026 BISERICI.org

eXTReMe Tracker

Biserici

Schitul Radeni - Pastraveni
Radeni
 HARTA S   HARTA G   ADAUGA INFO   ADAUGA FOTO   ADAUGA MESAJ   CITEŞTE MESAJ 
Religie:Ortodox
Localitate:Radeni
Comună:Pastraveni
Judet:Neamt
Cod postal:617302
Persoana de contact:Ierom. Pamvo Juganaru
Telefon:NU deţinem nr. de Telefon (al preotului sau parohiei)...
Adresa de e-mail: @mmb.ro
Adresa web Biserica:petruvoda.mmb.ro/schitul-radeni-pastraveni-1
Adrese utile:www.mmb.ro, www.Pastraveni.ro, www.cjNeamt.ro, nt.prefectura.mai.gov.ro
Hram:Sf. Cuv. Parascheva
Detalii:Schitul Radeni - Pastraveni cu hramul Sfintei Cuvioasa Parascheva, a fost infiintat in anul 2001.
Alte informatii:Este metoc al Manastirii Petru Voda.
Nr. vizualizari:7807
Data ultimei vizualizari:2026-06-24 17:41:54
Data ultimei actualizări:2023-12-09 11:38:36
Data incarcarii pe sit:2016-07-26 11:52:54
Nr. Mesaje:1
Rugăminte:
(2017-11-08)
Doamne ajutĂ
frati si surori de la schitul Radeni ,numele meu este Alexandru sunt un tanar de 22 de anii din judetul Suceava . Vreau sa va cer un un sfat duhovnicesc pe care aici in Anglia unde sunt in momentul de fata este mai greu .Eu am ascultat cateva din predicile de pe internet spuse de Preotii dumneavoastra si va pot marturisi ca sunteti adevaratii pastori in calauzirea spre mantuire . Scopul pentru care va contactez este pentru pentru a va cere sfatul cum ar trebui noi cresti Ortodoxi sa procedam avand in vedere ca suntem inconjurati aici de budisti ,musulmai,catolici,protestanti tot fellul de secte potrivnice invatauri ortodoxe ,In oraae si peste mai tot in spermarket-uri plata de face cu cardul ,e bine pentru a le avea noi crestinii ?.si ce trebuie sa facem pentru a ramane in dreapta credinta ortodoxa pe care au lasato sfintii parintii. In orasul in care locuiesc este parohie ortodoxa ,iar slujba se face intr-o biserica anglicanAÂŁ chiar dupa ce termina ei nu stiu este bine acest lucru ? Ce ar trebui sa facem dupa sinodul de la Creta ,imi puteti da mai multe detali in legatura cu aceasta ,noi chiar nu mai avem Ierarhi ?.Am multe intrebari pe care incerc sa le caut pe intrenet pentru a le gasi si consider de de la voi dragi pariti le voi putea afla pentru a fi povatuit pe calea spre mantuire.AstePt cu nerabdare un raspuns de povatuire de la dumneavoastra .
Va multumesc !
@yahoo.com
Nr. Fotografii:0