| Schitul Radeni - Pastraveni Radeni
| ||||||||
| Religie: | Ortodox | |||||||
| Localitate: | Radeni | |||||||
| Comună: | Pastraveni | |||||||
| Judet: | Neamt | |||||||
| Cod postal: | 617302 | |||||||
| Persoana de contact: | Ierom. Pamvo Juganaru | |||||||
| Telefon: | NU deţinem nr. de Telefon (al preotului sau parohiei)... | |||||||
| Adresa de e-mail: | | |||||||
| Adresa web Biserica: | petruvoda.mmb.ro/schitul-radeni-pastraveni-1 | |||||||
| Adrese utile: | www.mmb.ro, www.Pastraveni.ro, www.cjNeamt.ro, nt.prefectura.mai.gov.ro | |||||||
| Hram: | Sf. Cuv. Parascheva | |||||||
| Detalii: | Schitul Radeni - Pastraveni cu hramul Sfintei Cuvioasa Parascheva, a fost infiintat in anul 2001. | |||||||
| Alte informatii: | Este metoc al Manastirii Petru Voda. | |||||||
| Nr. vizualizari: | 7807 | |||||||
| Data ultimei vizualizari: | 2026-06-24 17:41:54 | |||||||
| Data ultimei actualizări: | 2023-12-09 11:38:36 | |||||||
| Data incarcarii pe sit: | 2016-07-26 11:52:54 | |||||||
| Nr. Mesaje: | 1 | |||||||
| Rugăminte: (2017-11-08) | Doamne ajutĂ frati si surori de la schitul Radeni ,numele meu este Alexandru sunt un tanar de 22 de anii din judetul Suceava . Vreau sa va cer un un sfat duhovnicesc pe care aici in Anglia unde sunt in momentul de fata este mai greu .Eu am ascultat cateva din predicile de pe internet spuse de Preotii dumneavoastra si va pot marturisi ca sunteti adevaratii pastori in calauzirea spre mantuire . Scopul pentru care va contactez este pentru pentru a va cere sfatul cum ar trebui noi cresti Ortodoxi sa procedam avand in vedere ca suntem inconjurati aici de budisti ,musulmai,catolici,protestanti tot fellul de secte potrivnice invatauri ortodoxe ,In oraae si peste mai tot in spermarket-uri plata de face cu cardul ,e bine pentru a le avea noi crestinii ?.si ce trebuie sa facem pentru a ramane in dreapta credinta ortodoxa pe care au lasato sfintii parintii. In orasul in care locuiesc este parohie ortodoxa ,iar slujba se face intr-o biserica anglicanAÂŁ chiar dupa ce termina ei nu stiu este bine acest lucru ? Ce ar trebui sa facem dupa sinodul de la Creta ,imi puteti da mai multe detali in legatura cu aceasta ,noi chiar nu mai avem Ierarhi ?.Am multe intrebari pe care incerc sa le caut pe intrenet pentru a le gasi si consider de de la voi dragi pariti le voi putea afla pentru a fi povatuit pe calea spre mantuire.AstePt cu nerabdare un raspuns de povatuire de la dumneavoastra . Va multumesc ! | |||||||
| Nr. Fotografii: | 0 | |||||||
Timp total: 0.02s...
[]:1